خریدار ضایعات

ضایعات آهن چیست؟

به تولیدات معیوب و ضایعات چدنی و فولادی غیرقابل مصرف، آهن قراضه یا scrap گویند. یکی از مهمترین منبع فلزی جهت کوره قوس الکتریکی قراضه ها می باشند، به این قراضه ها، ضایعات آهن گویند، به عبارتی دیگر به موادی که بازیافت پذیر باشند ضایعات گفته می شود، در کل به مواد دور ریخته شده در صنایع ساختمانی و حتی خودرو سازی که قابلت بازیافت را داشته باشد جزء ضایعات می باشد.

انواع مختلف ضایعات آهن

ضایعات پرس خودرو

این نوع ضایعات پس از سوزاندن بخش های مختلف پلاستیکی و پارچه ای به طور کامل پرس می شوند و به عنوان ضایعات پرس خورده معروف هستند. اکثر این ضایعات در کوره های قوسی با دهانه بزرگ کاربرد بسیار زیادی دارد.

ضایعات سوفاله آهن

به براده های آهن بدست آمده از تراشکاری قطعات آهنی، ضایعات سوفاره یا سوفاله آهن گفته می شود که در دو گروه پوشالی و ناخنی جای دارند و به دو شکل فله ای و پفکی ریز بار توزیع می شود. اندازه سفاله ناخنی ۳ تا ۱۰ میلی متر است. سفاله ناخنی دارای چگالی پایین تر و هزینه بیشتری می باشد.

ضایعات حلب

در حال حاضر ضایعات حلب به دو شکل حلب فله ای و حلب پرسی به فروش می رسد. تمام قوطی هایی که جهت حفظ و نگهداری مواد غذایی و روغن جامد و … مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان ضایعات حلب محسوب می شوند.

ضایعات آهن

قیمت ضایعات آهن سنگین

قیمت روز ضایعات آهن به عوامل مختلفی نظیر زمان و مکان بستگی دارد. به همین دلیل هیچ گاه نمی توان نرخ ثابتی را برای هر کیلو آهن بیان نمود و قیمت ضایعات آهن با توجه به عوامل مختلفی مانند قیمت بازار سنجیده می شود.

ضایعات آهن سنگین، نرم و خشک مانند قطعات خودرو، سرشاخه پروفیل و … را بر طبق قیمت روز ضایعات آهن در بازار، خرید و فروش می کنند. این قبیل محصولات نیز مانند طلا و ارز، به نرخ روزانه معامله می شوند. البته نه دائماً قیمت نوسانی روزانه، بلکه شاید هر چند ماه یک بار، قیمت این محصولات دچار تغییراتی شود.

ضایعات عادی

ضایعات عادی به ضایعاتی گفته می‌شود که در جریان طبیعی تولید به وجود می‌آیند و در واقع غیرقابل کنترل است. به عبارت دیگر ضایعات عادی لازمه تولید بسیاری از محصولات است و بدون ایجاد ضایعات، تولید نیز انجام نخواهد شد.

به‌طور مثال در تولید لوازم فلزی و لوازم چوبی قسمتی از فلز یا چوب به دلیل برش از بین می‌رود که به‌عنوان ضایعات عادی تولید محسوب می‌شود. همچنین در صنایعی که بر اثر تبخیر قسمتی از مواد اولیه در جریان تولید از بین می‌رود، مواد تبدیل شده همچنان ضایعات عادی است، به بیان دیگر ضایعات عادی ضایعاتی است که حتی قبل از تولیدی امکان محاسبه و برآورد آن وجود دارد.

ضایعات غیرعادی

ضایعات غیرعادی ضایعاتی است که به دلایل مختلف از جمله عدم مهارت کارگران، فرسودگی ماشین آلات، استفاده مواد نامرغوب و یا قطع جریان برق به وجود می‌آیند. تعداد یا مقدار ضایعات غیرعادی را نمی‌توان از ابتدای دوره مالی و حتی در جریان تولید محصول پیش‌بینی نمود. البته ضایعات غیرعادی تا حدود زیادی قابل کنترل است در واقع بهای تمام شده ضایعات غیرعادی برای واحد تولید زیان حاصل از این قبیل ضایعات محسوب می‌شود.

قراضه برگشتی خط

قراضه های برگشتی خط درواقع به ضایعاتی گفته می شود که در طی عملیات تولید محصولات فولادی یعنی فرآیند نورد ایجاد می شوند. این نوع ضایعات آهنی از جمله بهترین قراضه های موجود در بازار هستند زیرا می توان به راحتی و با انجام عملیات جوشکاری بر روی آن ها, این ضایعات را به نوعی بازیافت کرد و در کوره های قوس الکتریکی به کار برد. البته در برخی موارد قراضه برگشتی به دلیل داشتن آلودگی بالا نمی توانند به همین راحتی بازیافت شوند و باید آنها را پاکسازی کرد.

قراضه خریداری شده

گاهی اوقات ضایعات آهن از پسماند محصولات فولادی که در صنایع به کار می روند ایجاد می شود. به این نوع قراضه ها که از فروشنده خریدرای می شوند قراضه خریداری شده می گویند. قراضه های خریداری شده ممکن است از کالاهایی مانند اتومبیل ها یا برخی از لوازم خانگی تهیه شده باشند و یا از تجهیزاتی که در صنایعی مانند ساختمان سازی و پل سازی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع قراضه ها را باید قبل از استفاده طی عملیاتی آماده کرد.

خرید ضایعات درب منزل

خانه های کوچک به دلیل نداشتن فضا گله دارند و به دنبال جایی هستند که بدون اینکه وسایل اضافه و ضایعاتی خود را جابه جا کنند و با خود مسافت طولانی را حمل کنند تمام ضایعات آن ها را در ، درب منزل یکجا خریداری کند.

خرید انواع ضایعات

بزرگترین  و بهترین خریدار ضایعات آهن بنگاه عبدی می باشد که کسب این صفت از سوی مشتریان گرامی به دلیل رضایتمندی آنها پیرامون خدمات و قیمت تمام شده خرید ضایعات آهن می باشد.

بزرگترین خریدار انواع ضایعات

بنگاه ضایعات عبدی برترین خریدار ضایعات شامل ضایعات آهن ، فلزات رنگی ، مس ، آلومینیوم ، سرب ، برنز ، استیل ، ضایعات کابل ، میلگرد ، تیر آهن ، سیم مسی ، نبشی ، میلگرد ، ضایعات آهن قراضه و خودرو فرسوده ، ضایعات درب و پنجره ، ضایعات تخریب ساختمان ها ، لوازم اداری ، آهن آلات ساختمانی و دیگر ضایعات فلزی در جماران با بالاترین قیمت و بهترین شرایط می باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *